Wapno najwyższej jakości
regulacja kwasowości, składu chemicznego i struktury fizycznej gleby

o naszej firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "DOWO" Wojciech Dobrzycki jest firmą prywatną, powstałą w 1985 roku. Od początku działalności związane jest z branżą rolniczą.

W pierwszym okresie istnienia główny profil to skup i przetwórstwo ziół. W następnych latach poszerzono ofertę o sprzedaż wapna nawozowego i rozpoczęto współpracę z kopalniami dolomitu.

wapno nawozowe

Obecnie firma sprzedaje wapno nawozowe w formie węglanowej i tlenkowej z najwyższej jakości złóż od wiodących producentów krajowych i zagranicznych.

PPH "DOWO" współpracuje z Okręgowymi Stacjami Chemiczno-Rolniczymi w celu organizowania kompleksowych badań gleby na kwasowość i zawartość podstawowych składników mineralnych oraz ustalenia dokładnej dawki nawozu.

Wykonujemy także pomiary kwasowości bezpośrednio na polu u rolnika co umożliwia podjęcie szybkiej decyzji odnośnie wapnowania.

nawóz wapniowy

Firma jest autoryzowanym przedstawicielem i dealerem producentów wapna nawozowego. Z uwagi na upusty dealerskie i sezonowe oferujemy ceny często niższe od cen producentów.

Nasi klienci mogą skorzystać z fachowego doradztwa dotyczącego rodzajów, dawki, sposobu i terminu zastosowania wapna nawozowego.

Obszarem naszego działania jest województwo lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, pomorskie i kujawsko - pomorskie.